Спортивний клуб "БАРС"

"Шлях подолає хто йде"

Site logo

t_Форпост -військова частина 07.03
forpost1

Громадська організація «Військово-патріотичний клуб «ФОРПОСТ»» м. Ямпіль


В березні 2015 р., на базі спортивного клубу «БАРС» та Вінницької обласної федерації рукопашного бою, була створена громадська організація «Військово-патріотичний клуб «ФОРПОСТ», основною метою діяльності якої є сприяння військово - патріотичному вихованню молоді, підготовки юнаків до служби в Збройних Силах України.
Програма Клубу передбачає проведення занять з тактичної, інженерної, вогневої, військово-медичної, фізичної підготовки, військової топографії, рукопашного бою, а також парашутно-десантної, гірської та туристичної підготовки на базі навчально-тренувального центру та тактичної смуги перешкод, участь в всеукраїнських військово-патріотичних іграх, вишколах, змаганнях, навчально – польових зборах та походах.

Ідея будівництва тактичної смуги перешкод, як першочергового завдання громадської організації, виникла в травні 2015 р, і в червні - липні місяцях за підтримки голови Ямпільської райдержадміністрації, Михайла Вдовцова, голови районної ради Сергія Гаджука, за фінансової допомоги спонсора Володимира Шелудько (м. Київ), за погодженням начальника відділу освіти Ямпільської райдержадміністрації Олександра Кульбаби та директора Ямпільської районної сільськогосподарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.
с. Пороги Леоніда Дмитрашика, з допомогою вихованців спортивного клубу «БАРС» Ямпільського району та відділення рукопашного бою «Альтаїр» Томашпільської ДЮСШ, батьків вихованців, спонсорів Ямпільського та Томашпільського районів, власними силами, було розпочато будівництво тактичної смуги перешкод, і вже 26 квітня 2016 р. на урочистому відкриті смуги перешкод представник управління спорту МО України контр-адмірал Валерій Московенко, голова Вінницької обласної ради Анатолій Олійник, голова обласної організації товариства сприяння обороні України полковник Анатолій Кацай та представники інших структурних підрозділів органів державної влади та громадськості відзначили важливість, актуальність та необхідність новоствореного базового об’єкту.
Завдяки підтримки Вінницької обласної ради, ФСТ «Динамо» та управління фізичної культури та спорту, громадській організації надали два навчальних автомати ММГ АКМС, а в подальшому спонсори і волонтери поповнили матеріальну базу Клубу військовим та речовим майном і інвентарем.

Креативність та особливість тактичної смуги перешкод, на відміну від єдиної армійської смуги перешкод, полягає в тому, що вона містить більше ніж у 3 рази по кількості елементів складності різного характеру, де відпрацьовуються не тільки правильність та час подолання перешкод, а виконуються тактичні завдання, як індивідуально, так і окремими групами - стрибки з висоти, стрільба з пневматичної зброї, метання ножа, виконання дій під час зачистки приміщення, евакуація та транспортування потерпілого з другого поверху та на місцевості, з застосуванням імітаційних засобів, димових та шумових ефектів та без них, зі зброєю та без неї, з елементами рукопашного бою, з застосуванням вогню і води, та без них.
Заняття та змагання, як армійського так і туристичного характеру, проводяться для різних вікових груп та різного рівня фізичної і психологічної підготовки юнаків та дівчат.
Окрім того, тактична смуга перешкод постійно доповнюється новими нестандартними елементами складності та якісно вдосконалюється, що сприяє підвищенню рівня підготовки вихованців.
Станом на січень 2019 р. громадська організація «Військово - патріотичний клуб «ФОРПОСТ», має можливість проводити такі заходи, як:
- Організацію одноденних навчально - тренувальних занять на тактичній смузі перешкод з вихованцями – до 50 чол.
- Організацію навчально-польових зборів з учнями випускних класів загальноосвітніх шкіл району 100-120 чол.
- Організацію військово-спортивних навчально-тренувальних зборів в наметових таборах з вихованцями військово-патріотичних та спортивних організацій області 100-120 чол.
- Організацію військово-патріотичного спортивного вишколу «Щит і меч» в наметових таборах з запрошенням вихованців військово-патріотичних та спортивних організацій інших областей України – до 150-160 чол.
- Організацію навчально-методичних семінарів з вчителями предмету «Захист Вітчизни» шкіл Ямпільського району;
- Організацію військово-спортивних турнірів, з метою вшанування воїнів-ямпільчан, які загинули в зоні проведення АТО та відзначення Дня захисника України;

Громадська організація «Військово-патріотичний клуб «ФОРПОСТ» також має можливість і готова сприяти підготовці учасників дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура), «Джура» («Прикордонник») «Джура" («Десантник»), а також підготовці підрозділів територіальної оборони.
Навчальна програма військово-патріотичного клубу «ФОРПОСТ»
розрахована на 2 роки і передбачає тактичну, вогневу, стройову, інженерну, парашутно-десантну, військово-медичну, гірсько – штурмову підготовки, рукопашний бій, статути Збройних сил України, основи цивільного захисту, основи військової топографії.
На 10-ти, 12 -ти денних військово-патріотичних вишколах «Щит і меч», та на 7-ми денних зборах «Ми майбутні захисники твої, Україно!» в наметових таборах спочатку проводяться навчальні практичні заняття з подальшим проведенням змагань з :
- проходження тактичної смуги перешкод різного рівня навантаження,
враховуючи вікові групи та рівень підготовки учасників заходів;
- парашутно-десантної підготовки – виконання дій парашутиста після
покидання літака та відпрацювання вправ на «лопингу» (гімнастичному
колесі»)
туристичної (гірсько-штурмової) підготовки - розкладання намету,
розведення вогнища, екіпіровка та укладка рюкзака, в’язання вузлів,
використання страхової системи ;
- тактичної підготовки - переміщення на місцевості, ведення спостереження
та розвідки, умовні сигнали, встановлення розтяжки, засідки, зв'язок та
взаємодія з підрозділами
- вогневої підготовки - неповне розбирання та збирання автомата АКМС,
правила користування зброєю та гранатами, заряджання магазину холостими
набоями, метання гранати, стрільба з пневматичної зброї – гвинтівки,
пістолету);

- інженерної підготовки - маскування на місцевості, облаштування окопу
для стрільби лежачи, з коліна, протимінна підготовка;
- військово-медичної підготовки - користування індивідуальною медичною
аптечкою. надання домедичної допомоги, транспортування пораненого;
- військової топографії - орієнтування на місцевості за допомогою
топографічної карти та без неї, вивчення топографічних знаків, визначення
сторін горизонту, рух за азимутом;
- цивільного захисту населення - одягання протигазу, виявлення вибухових
предметів, основи рятувальної служби;
- рукопашного бою - відпрацювання переміщення, стійки, ударів,
кидків, звільнення від захватів, ударів ножем та саперною лопаткою,
прийомів самооборони;
- метання ножа в ціль;

Також проводяться марш-кидки
на відкритій і закритій місцевості, з форсуванням річки
вбрід, та з проведенням тактичних навчань


Крім того, під час проведення польових таборів організуються:
- екскурсії до історико – культурного заповідника, Гайдамацького Яру в
с. Буша - подільського краю козацької слави
- виїзні концерти художньої самодіяльності колективу районного Будинку
культури;
- покладання квітів до пам’ятників воїнів-ямпільчан, які загинули в зоні
проведення АТО та в роки Другої світової війни;
- колективні перегляди художніх та тематичних кінофільмів про історію
України, Збройні сили України та героїзм українських воїнів в зоні
бойових дій на сході України;
- конкурси патріотичних пісень та читання біля багаття в колі друзів віршів Валерія Гуцола «Біль серця», збірки прози та поезії «Україна в огні»
На закінчення заходів учасники заходу від обласної організації ТСОУ, ВПК «ФОРПОСТ» отримують сертифікати, грамоти, призи і цінні подарунки (біноклі, компаси, солдатські казанки, фляги, малі саперні лопатки, каремати, шахи, ліхтарики, тощо), а переможці в окремих номінаціях нагороджуються спортивними медалями;
- Харчування учасників заходів організується в шкільній їдальні;
- Розміщення учасників проводиться в наметах армійського і туристичного зразків,
- Забезпечення санітарних умов організується водопостачанням шкільного
водопроводу, а також в подальшому з залученням комунальних установ.
- Медичний контроль та обслуговування цілодобово забезпечується медичними
фахівцями;
Військово-патріотичне виховання є невід’ємною складовою національно-патріотичного виховання юнаків, дівчат та молоді, і має бути в комплексному та системному поєднанні педагогічної, спортивної, туристичної, культурно-історичної формах діяльності.
Громадська організація «Військово-патріотичний клуб «ФОРПОСТ» м. Ямпіль разом з громадською організацією «ГАРТ» смт. Томашпіль є колективними членами громадської спілки «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій», які активно беруть участь у:
військово-спортивних змаганнях «Бойова готовність», «Юні соколи –маргеловці», військово-патріотичних іграх «Юний розвідник України» та «Вояцький дух», що організуються та проводяться на базі 169 навчального центру ЗСУ «Десна», де проводяться обкатка бойовими танками, навчально - бойові стрільби з АК-74 та ПМ та інші навчання з військової підготовки.
- Всеукраїнському Зборі вихованців патріотичних, оборонно-спортивних
клубів та об’єднань “Соколята України” (І-ий етап) ” , що організується Всеукраїнською дитячою громадською організацією “Всеукраїнське дитяче патріотичне об’єднання “Майбутнє України”»

Здійснюючи туристичні походи та подорожі
не тільки в межах місцевого значення, а й по території України, приділяється особлива увага на вивчення традицій рідного краю, природу та екологію місцевості, де одночасно виховуються такі риси характеру, як доброзичливість,
ввічливість, шляхетність.
Окрім того, долаючи маршрути понад 100 км в Карпатських горах у складі туристів - мандрівників та гуртківців рятувального багатоборства Вінницького клубу «МАРС» під керівництвом Олександра Макарова, вихованці
проходять на практиці школу виживання, школу дружби та взаємодопомоги, школу розвідника та рятувальника, школу націоналізму та патріотизму.
Вихованці Клубів «ФОРПОСТ" та «ГАРТ» під час проходження рейду в Карпатських горах, незалежно від погодних умов та складнощів маршруту, розуміють що тільки згуртованість, дисципліна, зібраність та рішучість – є запорукою успішного здійснення походу і, тільки тоді сприймається краса природи, відчувається відповідальність за свою належність до справи захисту Вітчизни.
Участь вихованців у всеукраїнських і обласних семінарах, зборах, змаганнях з пошуково - рятувального багатоборства в складі відокремленого підрозділу Всеукраїнського громадського дитячого руху
«Школа безпеки» - є не тільки професійним самовизначенням в майбутньому, але й необхідними та безцінними для кожної людини уроками надання домедичної допомоги пораненому, уміння протистояти стихійним явищам та рятувати потерпілих.
Одним з важливих методів виховання дітей– є підкреслення їх активної позиції та їх місце в суспільстві..
Участь у міжнародних фестивалях, конкурсах надає дітям впевненості в силах, надихає на нові звершення, заохочує на здобуття нових рекордів.
Так, відзначаючи День Захисту дітей та День Молоді, вихованці беруть участь в показових виступах та майстер-класах з рукопашного бою і випробовують на собі сучасну поліцейську екіпіровку.
- участь у військово-спортивних зборах в наметовому таборі Погребищенської парашутно - десантної школи, де вихованці виконують стрибки з парашутом, вправи з керування БРДМ (бойовою розвідувально-десантною машиною) та десантування з неї на ходу, стрільби з дрібнокаліберної гвинтівки та інші завдання з військової та гірсько-штурмової підготовки – є гідною школою мужності та рішучості, міцності тіла та гартування сили духу у юнаків і дівчат;
В 2017 р., на прохання громадської організації «ВПК «ФОРПОСТ», міською радою було виділено підвальне приміщення та надана матеріальна допомога на проведення ремонту приміщення класу початкової військової підготовки та національно – патріотичного виховання.
Надалі, протягом року, власними силами та за підтримки відділу освіти Ямпільської райдержадміністрації, міської ради, спонсорів м. Ямполя проведені роботи по облаштуванню приміщення, і 13 жовтня 2018 р. відбулось урочисте відкриття, де заступник голови Ямпільської райдержадміністрації
Михайло Труба, міський голова Анатолій Юрченко, військовий комісар Ямпільського райвійськкомату підполковник Віктор
Понкрашов відзначили актуальність та важливість створення відповідних умов для організації навчального процесу;
З задоволенням та натхненням вихованці ВПК «ФОРПОСТ» систематично займаються у новоствореному класі початкової військової підготовки та національно-патріотичного виховання громадської організації «Військово - патріотичний клуб «ФОРПОСТ», в якому облаштований куточок Бойової слави, зібрані експонати часів Другої світової війни та з зони бойових дії на сході нашої країни, розміщені плакати та інша наочна документація з військово-патріотичною тематикою, зберігається та використовується військове та туристичне речове майно і інвентар.
Особливість організації та креативність проведення занять в класі, в
якому взагалі відсутні столи та стільці, полягає в тому, що всі навчання
проводяться по круговій схемі з практичним відпрацюванням:
неповного розбирання, чищення та складання автоматів АКМС, пістолета ПМ – не на столах традиційно, а на плащ-палатці, на підлозі, в положенні «сидячі на колінах», в умовах, наближених до в реальних;
зарядження магазину холостими набоями – не дивлячись на руки, а одночасно з веденням спостереження та, оглядаючись навкруги;
виконання туристичних вузлів на макеті дерева та інших системах;
розкладанням дров на підлозі для розведення різних видів багаття;
прийомів володіння зброєю (автоматом та пістолетом);
- вправ з укладання мотузки;
завдань з укомплектування туристичних рюкзаків;
- прийомів одягання протигазів та загальновійськових костюмів;
- завдань з застосуванням засобів зв’язку (телефонні апарати ТА-57, рації);
- завдань з надання домедичної допомоги.
- завдань з військової топографії та тактики на макеті місцевості;Однією з форм позашкільного виховання та навчання є поєднання мети заходу з активним відпочинком. Так, прикладом є зимовий похід
12 січня 2019 р .вихованців військово-патріотичного клубу «ФОРПОСТ» разом з вихованцями гуртка «Захисник України» Ямпільського Будинку дитячої та юнацької творчості та вихованцями спортивного клубу «БАРС» с. Клембівки.
Зранку, після тренування з рукопашного бою, отримавши макети
зброї, туристичне обладнання та взявши з собою домашній провіант, вихованці, здійснили марш-кидок до урочища
«Карпова». На марші, під час переміщення, відпрацьовувались: організація засідок, маскування, підтримання радіозв’язку в полі на відкритій місцевості, вдовж лісосмуги та в лісі, - і все це для всіх юнаків віком від 8 до 16 років в зимових умовах було вперше!
На галявині, де як завжди збирались туристи гуртків Ямпільського району знову було гучно та весело. Пошук дров, розведення багаття, приготування чаю, обігрів білля вогнища, і в поєднанні з військовою підготовкою в умовах снігопаду, мінусової температури – неповне розбирання та складання автомата, заряджання магазину холостими набоями, орієнтування на місцевості та стрільба з пневматичної зброї – все це отримало назву як спортивно-туристичний, військово-патріотичний та екскурсійно-пізнавальний похід!
Таким чином, колектив однодумців у складі дітей - вихованців, їх батьків, тренерів і керівників, - провели вихідний день, як активний відпочинок, дозвілля, з юнацьким завзяттям та користю для здоров’я і навчально-виховного процесу!
Запорукою успіху громадських організацій «Військово-патріотичний клуб ФОРПОСТ» м. Ямпіль та «Військово-спортивний клуб «ГАРТ»» смт. Томашпіль у досягненні визначеної мети та поставлених цілей є наявність та вдосконалення навчально-матеріальної бази, творчий підхід та професіоналізм керівників у вмінні зацікавити дітей, взаємодія з батьківським комітетом та підтримка і сприяння з боку:
- Вінницької обласної державної адміністрації;
- Вінницької обласної ради;
- департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької
облдержадміністрації;
управління фізичної культури та спорту Вінницької облдержадміністрації;
Ямпільської райдержадміністрації;
- Томашпільської райдержадміністрації;
- Ямпільської міської ради;
- Порожанської сільської ради;
Томашпільської селищної ради;
Прикордонної комендатури «Ямпіль» Могилів-Подільського прикордонного загону імені Героя України старшого лейтенанта
В’ячеслава Семенова
Всеукраїнського об’єднання військово-патріотичних організацій
Всеукраїнської федерації рукопашного бою
Відокремленого підрозділу Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки» у Вінницькій області;
Командування військової части А2656;
Ямпільського районного військового комісаріату;
Ямпільського сектору ГУ ДСНС у Вінницькій області;
Вінницької обласної федерації рукопашного бою:
Обласної організації Товариства сприяння оборони України;,
Вінницької обласної організації ФСТ «Динамо»;
Будинку дитячої та юнацької творчості м. Ямполя
Ямпільського районного Будинку культури;
Ямпільської спілки учасників бойових дій в АТО;
Відокремленого підрозділу «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових
дій та волонтерів АТО у Вінницькій області» в Томашпільському районі
- Томашпільського Будинку дитячої творчості;

ФОРПОСТ – ФОРмуванняПатріотичноїОСобисТості
ГАРТ – ГартуванняАрміяРукопашнийБійТуризм
Таким чином, на виконання Указу Президента України № 334/2015 від 12 червня 2015 року "Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді", Указу Президента України №580/2015 від 13 жовтня 2015 року "Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 — 2020 роки, Указу Президента "Про Концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді, громадська організація «Військово-патріотичний клуб «ФОРПОСТ»» взяла на себе високу відповідальність у впровадженні навчального процесу не тільки в класах, а і за межами школи, міста, села, на базі літніх таборів, в польових умовах, в атмосфері напруженості армійського розпорядку дня, під керівництвом досвідчених фахівців військової, гірсько-штурмової, рятувальної та медичної справи. спільно з ветеранами АТО - учасниками бойових дій, використовуючи потужну навчально-матеріальну базу: тактичну смугу перешкод та клас допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання, використовуючи макети та інвентар військового та туристичного призначення, а також беручи участь у військово-патріотичних іграх на регіональному та всеукраїнському рівнях - є сучасною моделлю підготовки молоді до служби в ЗСУ, ДСНС, ДПС, СБУ, НГ, МВСУ, набуття знань, умінь та навичок, необхідних майбутньому захиснику Вітчизни.

Проведення військово-патріотичних заходів за період 2016-2018 роки постійно освітлено в засобах масової інформації та соцмережах:
Всеукраїнський журнал «Оборонний вісник» № 2 за 2017 р
Всеукраїнський журнал «Оборонний вісник» № 9 за 2017 р
Всеукраїнський журнал «Вісник ТСО України» № 3 за 2018 р
Всеукраїнський журнал «Військово України» № 8 за 2018 р.
Обласна газета «Вінниччина» - липень 2016, серпень 2018 р
Районна газета «Ямпільські вісті»
www. bars.yampol.com.ua
facebook «Федор Водянюк»
Youtoobe «Щит і меч форпост»
«Щиті меч 2018 форпост»
Головним завданням заходів національно-патріотичного спрямування – є виховання у юнаків та дівчат почуття поваги та відповідального ставлення до такої професії, як - Батьківщину захищати!

Військово-патріотичний клуб «ФОРПОСТ»

- це є втілення набутого досвіду:
4 – х річного навчання в Полтавському вищому військовому командному училищі зв’язку;
10- ти річної служби на офіцерських посадах в Збройних силах колишнього СРСР;
25 –ти річного досвіду в сфері спорту та пішохідного туризму
Федір Водянюк
- директор військово-патріотичного клубу «ФОРПОСТ»,
- президент Вінницької обласної федерації рукопашного бою,
- президент спортивного клубу «БАРС» Ямпільського району,
- вчитель предмету «Захист Вітчизни» загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 2 м. Ямпіль
імені Івана Богуна
- керівник гуртка військово-патріотичного спрямування «Захисник України» Ямпільського
Будинку дитячої та юнацької творчості
- тренер з рукопашного бою, володар ІV Дану з рукопашного бою
- член координаційної ради при Вінницькій облдержадміністрації
- член координаційної ради Ямпільській райдержадміністрації
- координатор регіональних відділень у Вінницькій області
та член координаційної ради ГС «Всеукраїнське об’єднання військово – патріотичних
організацій»
- суддя Національної категорії з рукопашного бою;
- капітан у відставці ЗС
у сплаві з досягненнями і здобутками з рукопашного бою, як виду спорту.
Сергій Водянюк
- тренер - викладач з рукопашного бою Томашпільської РДЮСШ ,
- директор військово-спортивного клубу «ГАРТ» смт. Томашпіль
- голова спілки громадських організацій при Томашпільській райдержадміністрації
- майстер спорту України з рукопашного бою міжнародного класу
( чемпіон Європи, призер чемпіонату Світу, неодноразовий чемпіон України з
рукопашного бою)
- володар ІІ Дану з рукопашного бою
- суддя І-ої категорії з рукопашного бою


Генеральний спонсор будівництва тактичної смуги перешкод
Шелудько Володимир Миколайович, м. Київ, офіцер у відставці.
ПВВКУЗ – 1982 р.