Спортивний клуб "БАРС"

"Шлях подолає хто йде"

2012 рік

img_4972


Минає 2012 рік. Рік 15-ої річниці рукопашного бою як виду спорту на Ямпільщині, організації та створення спортивного клубу «БАРС» Ямпільського району.
В 1992 р. після звільнення за власним бажанням зі Збройних Сил капітан запасу Федір Водянюк працюючи в своєму селі та регулярно відвідуючи спортзал школи, за ініціативи Клари Трохимівни Цурак і рішенням директора школи Шарко Тетяни Петрівни був створений гурток східних єдиноборств, який залучив до спорту та туризму біля 50 дітей.

А у вересні 1997 р.в загальноосвітній школі № 1 за сприянням директора школи Каленчук Галини Іванівни на базі приміщення спортзалу Ямпільського райвідділу МВС була створена перша секція рукопашного бою, яка разом з Цекинівським осередком увійшли доскладу Федерації рукопашного бою та східних видів двобою Вінницької області. Згодом відкривалися і працювали секції з рукопашного бою в с. Северинівка, Придністрянське, Качківка, Писарівка, Дзигівка, Гонорівка, Михайлівка, Русава, Пороги, Клембівка, Миронівка. Секції організаційно входили до військово-спортивного клубу «БАРС», що був зареєстрований при Будинку дитячої та юнацької школи, директором якого була Лариса Тарасова.
В жовтні 2002 р. була створена дитяча районна громадська організація «Спортивний клуб «БАРС» Ямпільського району, яка одразу увійшла до складу Національної федерації рукопашного бою України. В 2005 р. створюється і організується Вінницька обласна федерація рукопашного бою, яку очолює Федір Водянюк. Який ювілей відзначати 20, 15 чи 10 років?
Однозначну відповідь дають результати наполегливої, кропіткої та багаторічної роботи вихованців, тренерів, керівництва клубу та тих, хто підтримують організацію і вид спорту в нашому районі.

img_8179

На сьогоднішній день в клубі регулярно тренуються в м. Ямполі 65 вихованців, в Миронівській школі – 18, Писарівській – 8, та 10 випускників клубу продовжують свою діяльність в навчальних закладах та приймають участь в змаганнях.
Випускники клубу – це тренери та інструктори з рукопашного бою спортивних клубів та дитячо-юнацьких шкіл, курсанти вищих навчальних закладів та офіцери СБУ, МВС та Збройних Сил України, бійці спецпідрозділів МВС "БЕРКУТ", військовослужбовці прикордонних застав, студенти вищих навчальних закладів фізичної культури та спорту, юридичних, будівництва та архітектури, авіації, медичних, сільськогосподарських, автодорожніх галузей, вчителі загальноосвітніх шкіл, охоронці підприємств, працівники сільського господарства, будівельники, а саме головне – це потенціал здорових та вихованих людей нашої країни, і всі вони пам’ятають та не забувають дорогу до свого Клубу, залишаються відданими справі спорту, своїм принципам та традиціям. Але, на жаль, тренеру та керівнику Клубу цього року довелось спробувати і гіркого зілля зради та зневаги деяких своїх вихованців.
До нас на Ямпільщину на змагання приїжджають спортсмени з міст Санкт-Петербург (Росія), Кишинів, Сорока (республіка Молдова) м. Гомель (республіка Білорусь), Рибниця (Придністровська республіка), Київ, Луцьк, Одеса, Білгород-Дністровський, Дніпропетровськ, Біла Церква, Хмельницький, Дрогобич, Трускавець, Вінниця, Житомир, Чернігів, Генічеськ Херсонської області, Чернівці, Бердичів Житомирської області, та нашої області - Бар, Тульчин, Погребище, Могилів-Подільський, Томашпіль, Стрижавка, Калинівка, Крижопіль.
Дякуючи постійній турботі та матеріальної підтримки голови Ямпільської райдержадміністрації Володимира Волошина створена потужна матеріальна база: два килима, придбані спеціальне спортивне спорядження та інвентар, виділяються коштів на розвиток рукопашного бою як виду спорту в районі та ремонт спортзалу. а також за сприяння міського голови Олександра Кульбаби та колишнього міського голови Лідії Петровської щодо надання підвального приміщення для навчально-тренувального процесу та створенню належних умов для тренувань, відділу освіти, працівників Ямпільського РВ, телекому, працівників медичних закладів, Будинку дитячої та юнацької творчості, загальноосвітніх шкіл району, дитячо-юнацької спортивної школи, та спонсорів Клубу Анатолія Сидоренко, Олександра Михневича, Олександра Сидоренко, Віталія Хотомцова, Миколи Пивовара, Андрія Зоріна, Валерія Кожухара, Юрія Дудніка, Світлани Христич, Павла Веклича, В’ячеслава Проданця, Віталія Віт, Вололимира Корця, Олександра Сирітка, Богдана Дашкевича, Юрія Кондратенко, Олександра Прилипко, Костянтина Тимофенко, Володимира Березовського, наші спортсмени відряджалися на змагання в міста Київ, Луцьк, Житомир, Дніпропетровськ, Чернігів, Чернівці, Донецьк, Хмельницький, Одеса, Ірпінь, Біла Церква Київської області, Вінниця, Білгород-Дністровський Одеської області, Дрогобич, Трускавець Львівської області, Кіровоград, м. Снігурівка Миколаївської області, Цюрупинськ Херсонської області, Кривий Ріг, Ізяслав Хмельницької області, Коблево Миколаївської області, а також країни Нідерланди, Німеччину, Угорщину, Чехію. Польщу, Росію. Молдову, Білорусію і завжди поверталися з нагородами.
І на сьогоднішній день спортивний клуб «БАРС» має:
- майстрів спорту України міжнародного класу – 1,
- майстрів спорту України – 3,
- кандидатів в майстри спорту України - 26 чол.
- володарів чорного поясу – 9.
- срібного призера чемпіонату Світу -1,
- бронзових призерів чемпіонату Світу – 2,
- чемпіон Європи - 1
- чемпіонів України у своїх віково-вагових категоріях – 16 чол.
Спортсмени клубу приймають участь в і споріднених видах єдиноборств – з універсального бой, дзюдо, саньда(ушу), кікбоксингу, боксу, універсального карате, бойового джиу джитцу. Регулярні тренування, участь в змаганнях, показових виступах, семінарах, навчально-тренувальних зборах, атестаціях, підготовка тренерського складу та суддівського корпусу – це все складові перемог, це є ступені життя, і в цьому - є рукопашний бій та спортивний клуб "БАРС".

img_4972

Громадська організація працює в оточенні опікунської ради у складі Леоніда Боровського, Валерія Кісеоларя, Віктора Головіна, Сергія Максименко, Миколи Мороховця, Сергія Шелеста, які внесли надзвичайно вагомий внесок у ремонт приміщення залу, батьківського комітету – Анатолія Федоренко – почесного президента Клубу, Анжели Панькової, Галини Ворнік, Тетяни Трошан, Валентини Зоріної, надійних та вірних друзів і помічників Леоніда Махновецького, Олександра Наконечного, Романа Кабака, Олександра Брунь, Євгенія Панова, Анатолія Котуза Володимира Сизотченко, Сергія Мельника, Сергія Каліновського, Едуарда Гавази, Василя Боднара, Олега Краснопольського, Володимира Рочняка, Сергія Рочняка, Володимира Бойко, Віктора Загробського.
І всі ми свято пам′ ятаємо та вшановуємо пам'ять про одних із засновників нашого клубу – працівника міліції Леоніда Гусаковського і бухгалтера відділу освіти та клубу Тетяну Горобець.

Спортивний клуб «БАРС» завжди знаходиться в центрі уваги працівників засобів масової інформації: Ямпільського телерадіомовного комітету, районної газети «Ямпільські вісті», кабельного телебачення «Світоч».

Спортивний клуб „БАРС” – це школа рукопашного бою, де є перемоги та невдачі, де гартується характер, воля, де як і в інших видах спорту високо ціняться такі якості як повага, впевненість, рішучість, шляхетність, взаємодопомога, де формується колектив, зароджуються та зберігаються свої традиції, свої звичаї, це є просто - школа життя!

img_2098

Спортивний клуб "БАРС" сповнений наснаги і надалі виховувати молодь на наших славетних традиціях, примножувати спортивну славу нашого району, та гідно представляти Подільський край на всіх теренах нашої країни і за її межами!