Щит і Меч – 2021

З 16 по 25 липня 2021 р на базі громадської організації «Військово-патріотичний клуб «ФОРПОСТ» в с. Пороги , що на Вінниччині», за підтримки Міністерства молоді та спорту України спільно з департаментом соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації, та за сприянням- Ямпільської міської ради- обласної організації «Товариства сприяння обороні України»- 2-го відділу (м Ямпіль) Могилів-Подільського . районного центру комплектування та соціальної підтримки, – військової частини А2656, – ТОВ «Вольтаж» м. Вінниці,- ВПК «Гвардія» м. Кременчук- відокремленого підрозділу Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки» у Вінницькій області, – громадської організації «Гідність нації» м. Вінниці. – Ямпільського міського Будинку дитячої та юнацької творчості з метою сприяння військово-патріотичному вихованню юнаків та дівчат, відбувся І -ий Всеукраїнський військово-спортивний вишкіл «Щит і Меч». /ВОВПО//

В заході взяли участь 112 вихованців військово-патріотичних та спортивних організації з 14 областей України, а також інструктори, консультанти – учасники бойових дій з військових частин та громадських об’єднань, досвідчені фахівці своєї справи. На урочистому відкритті всіх учасників та присутніх гостей вітали директор департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації Світлана Ярмоленко, начальник Могилів-Подільського прикордонного загону імені Героя України старшого лейтенанта В’ячеслава Семенова – Сергій Соколовський, голова обласної організації Товариства сприяння обороні України Анатолій Кацай та представник громадської спілки «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО» у Вінницькій області – Володимир Нестерак Після чого були продемонстровані спортсменами Вінницької обласної федерації рукопашного бою прийоми самооборони та самозахисту, техніка проходження тактичної смуги перешкод, ,дії підрозділу територіального управління Служби судової охорони у Вінницькій області, бойова техніка та озброєння підрозділу Національної гвардії. В ході заходу на міні-полігоні відпрацьовувались заняття з подолання перешкод, з тактичної, вогневої, парашутно-десантної, тактико-спеціальної підготовки, основ військової топографії та цивільного захисту.На третій день до урочища «Карпова» був здійснений марш-кидок з переправою вбрід річки Русави з подальшим проведенням тактичних навчань де були проведені тактичні заняття Надалі тактичні заняття організовувались в умовах напівзруйнованого будинку та на тактичній смузі перешкод з використанням приладів зброї «лазертаг».

В часи дозвілля діти мали можливість займатися на спортивному майданчику, спілкуватись біля багаття в колі друзів, переглядати художні фільми національно-патріотичної тематики.
Під час таборування проводилась культурно-просвітницька робота
– 23 липня, відбулось покладання квітів до пам’ятників воїнам-ямпільчанам, які віддали своє життя за незалежність та територіальну цілісність України в зоні проведення АТО-ООС
– На центральній площі міста Ямполя для учасників заходу були організовані урочистості, де дітей привітали заступник голови облдержадміністрації Наталя Заболотна, заступник голови райдержадміністрації Могилів-Подільського району Ганна Сінчак, міський голова міста Ямполя Сергій Гаджук, та голова громадської організації «Військово-патріотичний клуб «ФОРПОСТ» Федір Водянюк,
Надалі, діти відвідали відвідати музей – «Підземелля» Ямпільського районного козацького товариства «Подільська Січ» та музей українського побуту в с. Петращівка, а також здійснили екскурсію до с. Оксанівка, де ознайомились із історією села, цікавими фактами життя громади та посмакували домашньою випічкою.
Авторська тактична смуга перешкод – є креативною та за своїм призначенням. багато функціональною.
Передбачені різні ступені складності з врахуванням вікової категорії та рівня фізичної підготовки вихованців, а також відповідного напрямку.
Під час таборування медичними працівниками. цілодобово здійснювались лікарський контроль за станом здоров’я дітей та дотримання санітарно-епідеміологічних вимог.
На завершення заходу були організовані особисто-командні змагання з проходження смуги перешкод по визначеним маршрутам відповідно до вікових категорій, а також особисті змагання з військово-прикладного багатоборства та загальної фізичної підготовки.
Всі учасники заходу отримали від Міністерства молоді та спорту та сектору роботи з громадськістю Сил спеціальних операцій подарунки, поліграфічні вироби та сертифікати про участь у Всеукраїнському вишколі «Щит і Меч»
Громадські організації «Військово-патріотичний клуб «ФОРПОСТ»
м. Ямполя та «Військово-спортивний клуб «ГАРТ» смт. Томашпіль, є колективними членами громадської спілки «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій» (ВОВПО) і головним завданням яких є:
– сприяння в професійному самовизначенні та підготовці до служби в Збройних силах України та інших військових формуваннях, визначених українським законодавством України.
– формування національно-патріотичної свідомості й національної гідності;
– виховання у юнаків та дівчат почуття поваги до професії захисника України,
За період вишколу, в умовах спеки та дощів, гартувань та тренувань, діти здружилися та зміцніли, набули навичок та умінь переносити тяготи польового табору, ознайомилися з мальовничою природою та традиційною гостинністю подільського краю нашої України!