ФОРПОСТ

Військово-патріотичного виховання юнаків та дівчат

ГО «Військово-патріотичний клуб «ФОРПОСТ»» м. Ямпіль ГО «Військо-спортивний клуб «ГАРТ»»  смт. Томашпіль

1. Мета та завдання:

         Громадська організація «Військово-патріотичний клуб «ФОРПОСТ»»

м Ямпіль була створена в березні 2015 року з  метою   сприяння підготовки юнаків та дівчат до служби в Збройних Силах України та інших військових формуваннях, визнаних українським законодавством.

2. Ідея створення  тактичної смуги перешкод  з метою проведення літніх таборів, вишколів, зборів,  семінарів та  навчально-тренувальних занять, змагань з військово-прикладних видів спорту, виникла в травні 2015 року.

і з вересня того ж року за сприянням  Ямпільської райдержадміністрації і районної ради, власними силами та за матеріальної підтримки спонсорів та меценатів з м. Києва (В. Шелудько) та Ямпільського району,  було розпочато будівництво тактичної смуги перешкод, а  27 квітня 2016 року, відбулось   урочисте відкриття новоствореного об’єкту. 

        В подальшому на визначеній  території   були   створені та облаштовані:   санітарний блок з водопостачанням і душовими кабінами,  спортивний майданчик, місця для  розгортання  наметового  табору, і в подальшому   отримало назву – «Навчально-тренувальний центр» або «міні-полігон» військово-патріотичного клубу «ФОРПОСТ», де щороку з квітня по жовтень  регулярно організуються та проводяться:

– 3-х денні навчально-польові збори з учнями випускних класів опорних навчальних закладів середньої освіти І-ІІІ ст. (ОНЗ ЗЗСО)

– 7-ми денні  навчально-тренувальні  збори з рукопашного бою військово-патріотичного напряму  «Ми майбутні захисники твої, Україно!» за участі вихованців військово-патріотичних та спортивних організацій Вінницької області;

– 10-ти денні військово-спортивні вишколи «Щит і Меч» з запрошенням  вихованців військово-патріотичних та спортивних організацій Вінницької області та інших областей України;  (Київської, Полтавської, Хмельницької, Дніпропетровської, Житомирської областей;

–  одноденні семінари для вчителів предмету «Захист України»;

–  заняття з вихованцями ВПК «ФОРПОСТ» м. Ямпіль і та ВСК  «ГАРТ» смт. Томашпіль;

– змагання з військово-прикладних видів спорту.

      Тактична смуга перешкод (авторська) – є креативною  і багатофункціональною за призначенням 

        Головним завданням заходів є – сприяння в професійному самовизначенні  та підготовці до служби в ЗСУ, ДПСУ, СБУ, ДСНСУ, НГУ, МВСУ,  виховання у юнаків та дівчат почуття поваги  до  професії захисника  України!

3.Клас початкової військової підготовки та національно-патріотичного  виховання

        Протягом 2017- 2018  р. р.  за  підтримки  та сприяння Ямпільської  міської   ради, спонсорів, меценатів, учасників бойових дій були проведені  ремонтні  роботи  приміщення  і 14 жовтня 2018 року відбулось урочисте класу початкової військової підготовки та національно-патріотичного  виховання громадської організації «Військово – патріотичний клуб «ФОРПОСТ»»

     Всі заходи військово-патріотичного виховання завжди проводяться спільно з громадською організацією «Військово-спортивний клуб «ГАРТ» смт. Томашпіль та  за сприянням:

 –    департаменту  соціальної та молодіжної політики,  управління фізичної  культури та спорту  Вінницької   облдержадміністрації;

 • структурних підрозділів органів влади та місцевого самоврядування;
 • обласної організації Товариства сприяння оборони України
 • Прикордонної комендатури «Ямпіль» Могилів – Подільського прикордонного загону імені Героя України старшого лейтенанта В’ячеслава Семенова
 •  Відокремленого підрозділу Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки» у Вінницькій області;
 • Ямпільського районного  військового комісаріату;
 • Ямпільського сектору ГУ ДСНС у Вінницькій області;
 • Всеукраїнської федерації рукопашного бою;
 • Вінницької обласної федерації рукопашного бою;
 • Ямпільського міського Будинку дитячої та юнацької творчості;
 • Ямпільського районного Будинку культури;
 • Відокремленого підрозділу «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій  та волонтерів АТО у Вінницькій області»
 • Ямпільського районного козацького товариства «Дністровська Січ»

4.    Громадська організація  «Військово-патріотичний клуб «ФОРПОСТ»»  м. Ямполя та громадська організація   «Військово-спортивний клуб ГАРТ»» смт. Томашпіль  є колективними членами громадської спілки  «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій» (ВОВПО)

          Щороку , згідно календарного плану військово-патріотичних заходів, вихованці  беруть активну участь  у всеукраїнських заходах,  а саме

– у військово-спортивному турнірі «Бойова готовність», присвяченого пам’яті лейтенанта Івана  Ступака,.

– у військово-патріотичній грі «Вояцький дух», що проводиться на базі 169 навчально-тренувального  центру ЗСУ «Десна

– у військово – патріотичній грі «Юний розвідник», що організується  на базі молодіжного військово- патріотичного спортивного  клубу «Каскад» на околицях міста  Фастів Київської області та  лісовій  місцевості.

– в змаганнях з військово-прикладних видів спорту  «Нащадки десанту, які проводяться на базі військово- патріотичного клубу «Гвардія» в м. Кременчук Полтавської області.

        Вихованці ВПК «ФОРПОСТ» та ВСК «ГАРТ» беруть активну участь у Всеукраїнському військово-патріотичному зборі «Соколята України», що проводиться Всеукраїнським дитячим патріотичним об’єднанням «Майбутнє України»  на базі Житомирського військового інституту ім.. С.П. Корольова 

      5.Туристичні походи та навчально-тренувальні семінари з туристичної (гірсько-штурмової) підготовки в Карпатських горах.

          Окремою темою   національно-патріотичного виховання є організація та проведення   навчально-тренувальних семінарів в Карпатах з гірсько-штурмової підготовки.

        Здійснюючи туристичні походи та подорожі  в Карпатських горах особлива увага приділяється  ознайомленню з місцевими  традиціями, вивченню природи  карпатського  краю, вихованню бережливого ставлення  до навколишнього середовища та екології.

        Окрім того, долаючи маршрути протяжністю понад 100 км   в  Карпатських горах,  у дітей виховуються такі якості як відчуття взаємодопомоги,    шляхетності,  поваги, доброзичливості.   

          Вихованці   на практиці проходять  школу виживання, школу дружби, школу  розвідника та рятувальника, і  усвідомлюють  що  згуртованість, самодисципліна,   зібраність  – є запорукою успішного здійснення походів та виконання поставлених задач.

     6.  Участь гуртківців  в обласних   та  всеукраїнських  семінарах, змаганнях з пошуково – рятувального багатоборства   в складі відокремленого підрозділу Всеукраїнського  громадського дитячого руху «Школа безпеки» – є не тільки сприянням професійному самовизначенням, але й набуттям  необхідних  для  кожної людини   навичок надання  домедичної допомоги потерпілому та уміння протистояти стихійним явищам.

7.  Одним з важливих виховних методів виховання дітей – є підкреслення їх активної позиції  в суспільному житті.

         Участь в міжнародних  фестивалях, конкурсах  надає дітям  впевненості в силах,  надихає на нові звершення та здобуття вищих результатів.

     8. Відвідування історичних музеїв – це  ідейне збагачення нації !

     Адже, сучасне виховання повинне базуватися на системі цінностей, які через культуру, традиції, філософію, релігію вказують на вектор виховних зусиль, формують виховний ідеал. Існують  цінності життя, які пов’язані з вихованням справжнього громадянина: вірність, піклування про дітей, піклування про батьків і старших у сім’ї, взаємодопомога і любов до батьків, культура праці, дотримання народних звичаїв і традицій, пам’ять про предків, гостинність.

Інноваційніть підходу полягає у створенні та використанні власної комплексної організаційно-педагогічної системи, що передбачає:

 • організацію навчального процесу не тільки в класах, а й на базі літніх таборів, у польових умовах, в атмосфері напруженого армійського розпорядку дня, під керівництвом досвідчених фахівців військової, гірсько-штурмової, рятувальної та медичної справи, спільно з ветеранами АТО/ООС;
 • використання потужної навчально-матеріальної  бази, зокрема тактичної смуги перешкод, класу посиленої військової підготовки та національно-патріотичного виховання, спортивного  майданчика;
 • участь у військово-патріотичних іграх і вишколах на регіональному та всеукраїнському рівнях;
 • здійснення навчально-тренувальних рейдів у Карпатських горах;
 • екскурсії до військових частин, музеїв;
 • участь у змаганнях з рукопашного бою, інструкторських семінарах пошуково-рятувальної справи та основ цивільного захисту населення.